CZN Burak ve Babasına 5 Yıl Hapis Talebiyle İnşaat İddiası

0
40

CZN Burak ve Babasına İnşaat İddiasıyla Hapis Talebi: Duruşma Detayları

İstanbul’da ünlü işletmeci olarak tanınan ‘CZN Burak‘ lakaplı Muhammed Burak Özdemir ile babası İsmail Özdemir‘e, ‘Kentsel Sit Alanı’ içerisinde izinsiz inşaat yapmak suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Dava, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. İddiaya göre, söz konusu alanda izinsiz inşaat yapıldığı iddiasıyla dava açıldı.

İlk duruşmada, sanık İsmail Özdemir ve avukatları hazır bulundu. CZN Burak ise avukatı aracılığıyla temsil edildi. Sanık İsmail Özdemir, söz konusu taşınmazın kendisine ait olduğunu belirterek, basit bir tadilat yaptığını ve belediyeden izin aldığını söyledi. Ancak Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndan izin almanın gerekmeyeceğini düşündüğü için izin almadığını savundu ve suçlamayı kabul etmediğini belirtti. CZN Burak’ın avukatı ise müvekkilinin yurtdışında olduğunu ve suçu kabul etmediklerini ifade etti.

Duruşmada savcı, eksik hususların giderilmesini talep etti. Mahkeme, CZN Burak’ın avukatına müvekkilini duruşmaya getirmesi için süre verilmesine ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin kabul edilmesine karar verdi. Eksik hususların giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

CZN Burak, daha önce de babası İsmail Özdemir ile aralarının açıldığı bir olay yaşamıştı. Babası ile yaşanan anlaşmazlık sonrası barışan CZN Burak, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrasında da afet bölgesine yardım etmeye çalışmıştı. Bu inşaat iddiasının ise bu süreçteki gelişmeler arasında yer aldığı belirtiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz