İstanbul genelinde üç aşamalı denetim: 704 bin lira ceza kesildi

0
32

İstanbul genelinde üç aşamalı denetim: 704 bin lira ceza kesildi

İstanbul genelinde dün gece trafik denetlemesi gerçekleştirildi. 3 bin 406 ve 350 aracın kontrol edildiği denetimlerde, sürücülere 704 bin 432 lira para cezası kesildi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde sürücülere yönelik üç aşamalı uygulama gerçekleştirdi.
Uygulamanın ilk aşamasında İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ile Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği personeli, motosiklet yedek parça satışı ve tamiri yapılan iş yerlerini denetledi.
Kontrol edilen 3 işletme ve 25 motosikletle ilgili herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadı.
Denetimlerin ikinci ve üçüncü aşamasında ise 460 personelle 22.00-01.00 saatleri arasında, 465 personelin katılımıyla da 01.00-04.00 saatleri arasında motosikletlere yönelik 68 noktada sabit yol uygulaması yapıldı.
Emniyet güçleri dün gece Bağdat Caddesi’nde de denetim gerçekleştirdi.
Hız yapan, abart egzoz kullanan ve modifiyeli araçlara yönelik gerçekleştirilen bu denetimde ise 144 sürücü hakkında cezai işlem uygulandı.
Denetimler sırasında, hakkında cezai işlem uygulanan Emre Yıldırım, “Cezamızı yedik mutluyuz, yapacak bir şey yok. Devletimiz yazar. 426 TL ceza yedim ama erken ödersem 300 TL’ye düşüyormuş. Onu halledeceğiz. Kasksız artık çıkmam bugün” diye konuştu.
Yapılan denetimlerde sürücüler hakkında; 12 Adet abart egzoz, 27 adet radar-aşırı hız, 2 adet makas atmak, 7 adet yüksek sesle müzik dinlemek, 9 adet film cam, 4 adet saygısızca araç kullanmak, 11 adet alkollü araç kullanma, 5 adet yetkisiz çakar, tepe lambası ile siren tertibatı bulundurmak ve kullanmak, 1 adet ehliyetsiz araç kullanma, 8 adet muayenesiz araç, 2 adet ehliyet kartını yanında bulundurmamak, 1 adet seyir halinde telefon kullanmak, 3 adet emniyet kemeri takmamak, 4 adet kask takmamak, 3 adet sigortasız araç ve diğer ihlal türlerinden 45 adet olmak üzere, toplam 144 adet cezai işlem uygulanırken, 24 araç ise trafikten men edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz