Şef Mehmet Yalçınkaya Hatay’daki yıkımı paylaştı: ‘Bomba atılmış gibi yıkım var’

0
4

MasterChef Türkiye’nin jüri üyelerinden şef Mehmet Yalçınkaya, deprem bölgesi Hatay’a gitti. Sokaklardaki bina enkazlarının görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Yalçınkaya, paylaşımına şu notu düştü:

“BOMBA ATILMIŞ GİBİ”

“Hatay… Böyle bir şey görmedim. Gerçekten depremin etkisi çok büyük. Enkazlar yolu kapatmış açıp sonra arama kurtarma yapmışlar. Sanki bomba atılmış gibi. Unutmayalım, herkes elinden geleni yapmaya devam etsin. Büyük bir yıkım var.”

Kahramanmaraş depremlerinin ilk gününden itibaren deprem bölgelerinde mutfak kurup yemek dağıtan Yalçınkaya, Hatay merkezli depremlere Antep İslahiye’de yakalanmış ve şöyle konuşmuştu:

“Rehavet var, rehavete kapılacak durumda değiliz. En azından bizim sahada gördüğümüz şey bu. Tabii ki bir şeyler yoluna girmeye başladı ama yapılacak daha çok iş var. Yüz ifademize, gözlerimize bakarsanız ne demek istediğimizi anlarsınız. Herkes elinden geleni yapmaya, destek vermeye devam etsin. Büyük bir gayret var, bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama hiçbir şey bitmiş değil. Hiçbir şey uzaktan göründüğü gibi değil.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz