Saç dökülmesine karşı etkiliymiş, bir tutam kullanmak bile iyi geliyor

0
5

Saç dökülmesi can sıkıcı bir sorun. Bazı yanlışlar saç dökülmesinin artmasına yol açıyor. Kullanılan kimyasal ürünler saç dökülmesini hızlandırıyor.

Saç dökülmesi ilerleyen yaşlarda daha belirgin hale geliyor. Mynet’te aktarılanlara göre; Saç dökülmesini ortadan kaldıran bitkisel bir formül var.

Üstelik sadece bir tutam kullanmak bile yetiyor.

Isırgan küründen bahsediyoruz.

Peki ısırgan kürü nasıl uygulanıyor?

Saç dökülmesine doğal çözümler arasında bulunan ısırgan otu, günümüzde birçok kozmetik ürününün de üretim aşamasında kullanılıyor. Isırgan otu özü içeren hazır şampuanlara piyasada sıklıkla rastlamak mümkün.

Isırgan otuyla bir kür hazırlamak için yarım litre suyun içerisine birkaç dal ısırgan otu atın. Kaynatıp soğutun. Banyo sonrası bu su ile saçlarınıza güzelce masaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı durulayın ve kendiliğinden kuruması için bir süre bekleyin.

Sağlıklı saçlar için bilmeniz gereken bazı bilgiler;

SICAK SUYA DİKKAT

açları yıkarken temiz olması için sıcak su kullanmak doğru bir yaklaşım değil. Sıcak su sanılanın aksine saçlı deriyi kurutuyor, yıpratıyor, kaşınma ve pullanma sorununa neden oluyor. Sağlıklı olmaları için saçların ılık suyla yıkanması gerekiyor.

ŞAMPUAN SEÇİMİNE DİKKAT

Saç bakımında en çok yapılan hatalardan biri de, evde ortak kullanım için alınmış olan şampuanlar. Aslında herkesin saçlı derisi ve saçları farklı özellikte oluyor. Dolayısıyla yağlı saçlarda yağlanmayı baskılayıcı şampuan kullanımı gerekirken, kuru saçlarda ise nemlendirici içeriği olanlar fayda sağlıyor. Yanlış şampuan kullanımı saç derisinin yapısını bozarak, saçın yıpranmasını, dolayısıyla dökülmesini tetikliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz