Kılıçdaroğlu ABD’ye gitti

0
17

Kılıçdaroğlu ABD'ye gitti

CHP lideri Kılıçdaroğlu, 9-13 Ekim tarihleri arasında ABD’ye ziyarette bulunacak. Ziyaretin amacı teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik görüş alışverişleri olarak açıklandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Amerika Birleşik Devletleri’ne gitti.  Kılıçdaroğlu, Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla ABD’nin Boston kentine gitti. Ankara’dan tarifeli uçakla İstanbul Havalimanı’na gelen Kılıçdaroğlu, VIP Salonu’nda bir süre bekledi. Salondan çıkarken basın mensuplarına el sallayan Kılıçdaroğlu ile beraberindekiler, THY’ye ait tarifeli seferle saat 15.15’te ABD’ye hareket etti. Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre ile CHP Genel Başkan Başdanışmanı Hacer Foggo da Boston’a gitti. CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile beraberindekileri havalimanından uğurladı. ABD’de bulunan CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin heyete bu ülkede katılacağı öğrenildi.

GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

CHP’den yapılan açıklamada ziyarette insanlığın ortak değerleri ile teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik görüş alışverişlerinde bulunulacağı belirtildi.

Bizi Twitter da Takip Edin.

Kılıçdaroğlu ABD’ye gitti yazısı ilk önce Deşifre Haberler üzerinde ortaya çıktı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz